Kihirdette a környezetbarát világcégek rangsorát a Just Capital. A milliárdos befektető, Paul Tudor Jones által alapított nonprofit szervezet az 1000 legnagyobb amerikai vállalatot elemezte környezetvédelmi tevékenységeik és a vállalatok fenntarthatósági politikájának hatékonyságának szempontjából.
Mondanunk sem kell, hogy a Microsoft a lista élén végzett.
Az elemző a következőket emeli ki:
• A világcég elkötelezte magát, hogy létesítményeit, beleértve a „Puget Sound” egyetemet 2020-tól, csak tiszta, megújuló energiával működteti.
• 2017-ben a Microsoft elindította az AI for Earth Grant Programot (Mesterséges intelligencia a bolygónkért), amely támogat és együttműködik környezetvédelmi csoportokkal és kutatókkal a világ legnehezebben megoldható problémái, például az éghajlatváltozás kezelésének terén.
• Jelenleg a Microsoft 260 kutatási projektet támogat 63 országban, amelyek négy területet ölelnek fel: az éghajlatváltozás, a mezőgazdaság, a biológiai sokféleség és a vízügy.
• A Microsoft Project Premonition program célja, hogy drónokat és más automatizált robotokat használjon a szúnyogtelepek megtalálásához és a génszekvenciák vizsgálatához, hogy megakadályozza a betegségek, mint például a malária, az Ebola terjedését.
• A világ vezető környezetvédelmi adatkészleteinek tárolása az Azure-ben, teljes körűen nyílt forráskódúvá tétele, a nyilvánosság számára elérhetővé tétele ugyancsak az indokok közt szerepelt.
• A Microsoft csatlakozni kíván az éghajlatváltozás vezetői tanácsához, hogy előmozdítsa a politikai párbeszédet a fosszilis anyagok kibocsátásával kapcsolatban.
A Just Capital vezetősége azt is kiemelte, hogy a 21. században a mesterséges intelligencia a zöld ügyeket sokkal hatékonyabbá és célorientáltabbá teheti.
A Microsoft szakemberei úgy vélik, a mesterséges intelligenciának köszönhetően ma már képesek vagyunk megérteni az összetett ökológiai problémákat, és megtalálni rájuk a legjobb válaszokat. Az AI for Earth programon belül a Microsoft országonként az éghajlatváltozással, vízügyekkel, a biodiverzitással és az élelmezéssel foglalkozó civilekkel folytat aktív párbeszédet.
Az AI for Earth globálisan meghirdetett programjában pályázni a világon bárhonnan, Magyarországról is lehet. Az olyan hangsúlyos témákat taglaló fenntarthatósági forradalomnak, mint pl. klímaváltozás, vízkészletek, biodiverzitás, mezőgazdaság máris akadnak inspiráló példái. Ugandában például 30%-kal csökkenhet a mezőgazdaság vízfelhasználása egy algoritmusnak köszönhetően, amely a műholdfelvételek és a meteorológiai adatok alapján pontosan meghatározza a hatékony öntözéséhez szükséges vízmennyiséget. A cég által fejlesztett mesterséges intelligenciával a farmokra leselkedő veszélyek előrejelezhetőek, mérsékelhetőek.
Az MI a Földért programot vezető Josh Henreting nemrég előadást tartott a Farm Journal Ag Tech Expo rendezvényén, ahol azt is elmondta, hogy az adatkezelésben, gépi infrastruktúrában, algoritmusokban és alkalmazásokban erős MI javíthat az agráriumban végzett munkákon, a kockázati tényezők előrejelzésében.
You may also like
-
Az űrből leplezik le a Föld legnagyobb CO2 és metán kibocsátóit
-
Ötven nappal hosszabb a nyár Magyarországon, mint a hetvenes években volt egy új kutatás szerint
-
A gyógyszermaradványokat is lebontja a szennyvízből egy új magyar fejlesztés
-
Egészségesebb búza nemesítésén dolgoznak magyar kutatók
-
Hínárral is kell etetni a szarvasmarhákat, így lényegesen kevesebb üvegházhatású metánt bocsátanak ki egy kutatás szerint