Kilencven tonna szemetet gyűjtöttek össze a hétvégén Bali ismertebb strandjain, ahol a hatóságok már alig tudnak lépést tartani a monszunszezonban partra vetődő hatalmas mennyiségű műanyaghulladékkal. A szemét nem messziről, a környező szigetekről érkezik.
A badungi környezet- és közegészségügyi hatóság Kuta, Legian és Seminyak strandjait tisztította meg pénteken és szombaton – írja a The Guardian című brit napilap online kiadása.
Az indonéz kormány 2020 áprilisában hirdetett országos stratégiát a tengeri környezetre és a gazdaságra egyaránt fenyegetést jelentő műanyaghulladék problémájának megoldására.
Az ausztrál nemzeti tudományos intézet (CSIRO) munkatársa, Denise Hardesty szerint a műanyagszemét évről évre egyre súlyosbodó problémát jelent Bali partjain.
A műanyaghulladék valószínűleg nem messziről érkezik. Az indonéz szigetvilág sok más területére is hasonló sors várhat – közölte a szakértő.
Bali délnyugati partszakaszain az esős és szeles monszunszezonban halmozódik fel a szemét. Hardesty szerint a fokozódó hulladékmennyiség összhangban van a műanyagtermelés globális növekedésével.
A helyiek ugyanakkor egyéni és közösségi szinten is próbálják csökkenteni a műanyagtermékek használatát.
A CSIRO egy olyan új módszer bevezetését tervezi Indonéziában, amely egyebek között mesterséges intelligenciát használva követné nyomon a szemét útját és azonosítaná a gócpontokat.
Gede Hendrawan, a Balin működő Udayana Egyetem munkatársa szerint az egyik legfőbb probléma Indonézia nem megfelelő hulladékkezelési rendszere – idézi az MTI.
Fotók: The Guardian
You may also like
-
A gyártók célja továbbra is a rövid életű és javíthatatlan elektronikai termék
-
Ez a csapat több mint 22 tonna hulladékot szedett ki a Tiszából
-
Több mint egy köbméter lejárt gyógyszert dobtak a Kolozsvárt ivóvízzel ellátó tározóba
-
Íme, ezek a megújult hulladékgazdálkodási törvény fontosabb pontjai
-
A Coca-Cola új palackjával szakértők szerint még nagyobb környezeti károkat okozhat, mint amit amúgy is okoz